100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam18Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
4.9
Obsługa kupującego
5

Producenci
Produkt dnia
Kerakoll Fugalite BIO Parquet fuga żywiczna 3kg kolory
Kerakoll Fugalite BIO Parquet fuga żywiczna 3kg kolory
129,00 zł 104,88 zł
szt.
Farby Kabe Prolatex 10l matowa farba lateksowa
Farby Kabe Prolatex 10l matowa farba lateksowa
225,00 zł 182,93 zł
szt.
Teknos Biora Balance pełen mat 2,7l farba lateksowa
Teknos Biora Balance pełen mat 2,7l farba lateksowa
149,00 zł 121,14 zł
szt.
Tikkurila Optiva Nature 5 Matt ekologiczna farba lateksowa 9l
Tikkurila Optiva Nature 5 Matt ekologiczna farba lateksowa 9l
369,00 zł 349,00 zł 300,00 zł 283,74 zł
szt.
Promocje
Tikkurila Optiva 5 Matt 9l matowa farba lateksowa
Tikkurila Optiva 5 Matt 9l matowa farba lateksowa
349,00 zł 329,00 zł 283,74 zł 267,48 zł
szt.
Kabe Top White Anti-Reflex 10l farba sufitowa głęboki mat
Kabe Top White Anti-Reflex 10l farba sufitowa głęboki mat
179,00 zł 169,00 zł 145,53 zł 137,40 zł
szt.
Kerakoll Fugalite BIO fuga żywiczna 3kg kolory
Kerakoll Fugalite BIO fuga żywiczna 3kg kolory
131,00 zł 121,00 zł 106,50 zł 98,37 zł
szt.
Tikkurila Optiva Nature 5 Matt ekologiczna farba lateksowa 9l
Tikkurila Optiva Nature 5 Matt ekologiczna farba lateksowa 9l
369,00 zł 349,00 zł 300,00 zł 283,74 zł
szt.
Tikkurila Optiva Nature 7 Satin Matt ekologiczna farba lateksowa 9l
Tikkurila Optiva Nature 7 Satin Matt ekologiczna farba lateksowa 9l
359,00 zł 349,00 zł 291,87 zł 283,74 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kategorie blog

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do cięcia płytek?

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do cięcia płytek?

Sprzęt dostępny w Milabud można stosować z łatwością. Wynika to z tego, że wiele z oferowanych przez nas urządzeń ma intuicyjną konstrukcję. Ich obsługa nie powinna stanowić problemu ani dla doświadczonego fachowca, ani dla początkującego amatora. Dodatkowo, do każdego opisu produktu dołączyliśmy filmik instruktażowy. Z niego dowiesz się, jak dokładnie należy korzystać z przecinarki do płytek, by osiągnąć pożądane efekty.

Dobór urządzenia do potrzeb

Najprostsza zasada: jeżeli urządzenie jest większych rozmiarów to znaczy, że jest przeznaczone do cięcia większej ilości płytek. Do przecinania zarówno cienkich jak i tych grubszych. Większe urządzenia są bardziej stabilne, co ułatwia obsługę. Im urządzenie będzie cięższe, tym lepiej, bo ograniczy to mimowolne jego przesunięcia względem podłoża.

 

Istotne parametry urządzenia

 • długość cięcia, np. 600mm → związana jest z rozmiarem płytek przeznaczonych do cięcia;
 • średnica noża tnącego → powinna być dobierana ze względu na grubość płytek oraz ich rodzaj (glazura, terakota czy gres)
 • kółko tnące ɸ16mm zamiast noża to uniwersalne profesjonalne rozwiązanie, które przenie także grubsza płytkę;
 • grubość prowadnic, decyduje o wytrzymałości oraz trwałości urządzenia;
 • większa szerokość podstawy zapewnia stabilizację, szybkość i łatwość cięcia;
 • amortyzowany blat poprawia komfort pracy;
 • sposób układania płytek → jeśli układamy w karo, to lepszy jest model z mechanizmem ułatwiającym cięcie płytek płytek po przekątnej. Należy zwrócić również uwagę na długość cięcia.

 

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do cięcia płytek?

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę rozmiar i grubość płytki, którą chcemy przeciąć:

 • jeśli płytka ma wymiar maksymalnie 60x60cm (a więc też 30x30cm i inne), wówczas warto rozważyć zakup przecinarki o numerze 600 w nazwie. Numery w nazwach modeli mówią o długości cięcia płytki (w milimetrach).
 • jeśli natomiast płytkę o wymiarach 60x60cm klient będziemy chcieli ciąć po przekątnej (tzw. w karo) jej przekątna wynosi 84cm, więc najlepiej wybrać model MGŁR II 1000.
 • jeśli natomiast płytkę o wymiarach 60x60cm klient będziemy chcieli ciąć po przekątnej (tzw. w karo) jej przekątna wynosi 84cm, więc najlepiej wybrać model MGŁR II 1000.
 • jeśli planujemy przecinać płytki grubsze (powyżej 5mm grubości) wówczas powinien wybrać model z serii MGŁR II, z podnoszonym mechanizmem cięcia. Cięcie grubszych płytek wymaga także wymiany noża z Φ8 na Φ10 lub Φ12.

Standardowo w przecinarkach firmy WALMER montowane są noże Φ8mm, ponieważ najczęściej spotykamy się z cięciem cieńszych płytek. W razie potrzeby noże do cięcia grubszych płytek można dokupić osobno.

 

Jaki model wybrać, jeśli chcę ciąć płytki gresowe?

Do cięcia gresu (grubość powyżej 5mm) najlepiej stosować modele MGŁR II z nożami Φ10mm lub Φ12mm. Do cięcia najgrubszych płytek należy zainstalować nóż tnący Φ12mm.

 

Jak wymienić noż tnący Φ8mm?

Nóż tnący Φ8 można wymienić na Φ10mm lub Φ12mm przy pomocy śrubokręta imbusowego M10.

 

Czym rożni się model serii MGŁ od MGŁR II?

Czym rożni się model serii MGŁ od MGZ? W naszej ofercie znajdziecie Państwo fugi, silikony, kleje oraz wiele innych produktów firmy KERAKOLL Standardowo w przecinarkach firmy WALMER montowane są noże Φ8mm, ponieważ najczęściej spotykamy się z cięciem cieńszych płytek. W razie potrzeby noże do cięcia grubszych płytek można dokupić osobno. Modele MGŁR II mają ruchome blaty, co znacząco ułatwia łamanie przeciętej płytki. Mają dodatkowo kątomierze, co pozwala ciąć płytki pod różnymi kątami. Posiadają też podnoszony mechanizm łamiący, dzięki czemu lepiej widoczna jest powierzchnia cięcia. W modelach MGŁR II można wymienić nóż, podczas gdy w modelach MGŁ montowane jest kółko tnące Φ16. Jeśli zaszłaby potrzeba, można dokupić nowe kółko Φ16. Nie ma jednak możliwości zamontowania innego rozmiaru. Modele MGŁ nie posiadają amortyzowanego blatu, ani kątomierza.

 

Czym rożni się model serii MGŁ od MGZ?

Modele MGZ są przeznaczone do cięcia twardszych płytek, ponieważ posiadają podnoszony mechanizm łamania ułatwiający przecinanie grubszych powierzchni. Mają specjalną podpórkę do podtrzymywania płytek o większych rozmiarach. Łamanie dodatkowo ułatwia ruchoma podstawa. Każda przecinarka z serii MGZ posiada kątomierz, co umożliwia cięcie płytek pod różnymi kątami. Modele MGŁ odmierzają tylko kąt prosty. Modele MGZ mają ponadto podstawę o profilu zamkniętym, co sprawia, że przecinarka jest bardziej stabilna i redukuje przypadkowe przesunięcia względem podłoża, na którym stoi.

 

Czym rożni się model serii MGŁ od MGŁW?

Modele serii MGŁW mają wąskie podstawy, a prowadnice mają najmniejsze wymiary z dostępnych (16x8mm). Są mało stabilne, jednak wystarczające do cięcia niewielkich płytek w niedużych ilościach. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy MGŁ a MGŁW, to zawsze lepiej zdecydować się na MGŁ. Przecinarka będzie bardziej elastyczna i jeśli w przyszłości trzeba będzie przeciąć nieco grubszą płytkę nie będzie problemu. Z czym model MGŁW mógłby sobie nie poradzić ze względu na cieńsze prowadnice.

 

Czym rożni się model serii MGM od MGŁ?

Modele serii MGM posiadają ruchome blaty do łamania przeciętych płytek. Nie ma tego w modelach serii MGŁ. Ponadto modele MGM mają kątomierze ułatwiające cięcie płytek pod różnymi kątami. Modele MGŁ odmierzają tylko kąt prosty. Modele MGM posiadają nóż Φ8mm z możliwością wymiany na Φ10mm lub Φ12mm, natomiast modele MGŁ mają zamocowane kółko tnące Φ16.

 

Do czego służy podstawka H400 i H600?

Podstawki stanowią idealną pomoc przy układaniu płytek ściennych. Jeśli użytkownik chce układać płytki ścienne nie tuż przy podłodze, tylko trochę wyżej, podstawki stanowią idealne rozwiązanie.

 • podstawka H400 umożliwia układanie płytek w odległości maksymalnie 40cm od podłogi.
 • podstawka H600 daje możliwość układania płytek w odległości maksymalnie 60cm od podłogi.

 

Czym rożni się model MGPŁ od MGZ?

Model MGPŁ podobnie jak modele MGZ posiada zamkniętą, stabilną podstawę. Oba modele mają kątomierze pozwalające ciąć płytki pod różnymi kątami i ruchome blaty ułatwiające łamanie płytek. Model MGPŁ wyposażony jest dodatkowo w czapkę, pacę do rozprowadzania kleju oraz nakolanniki. Istnieje możliwość zamówienia modelu MGPŁ bez dodatków. Model MGZ wyposażony jest w podnoszony mechanizm łamania, a model MGPŁ posiada prosty mechanizm łamania. Model MGZ posiada podporę do podtrzymywania większych gabarytowo płytek.

 

Czym rożni się model MGPŁ od MG-PRO?

Modele MG-PRO są wyposażone w podnoszone mechanizmy łamania, co ułatwia łamanie przeciętych płytek. Jeśli mamy wątpliwości, który model wybrać, lepszym rozwiązaniem będzie MG-PRO, gdyż w przypadku MGPŁ przy każdym łamaniu należy przy użyciu śrubokręta ręcznie podnieść nóż tnący, a w przypadku ponownego cięcia należy znowu ten nóż opuścić na żądaną wysokość. Przy cięciu dużej ilości płytek może to być uciążliwe. Przy modelu MGPŁ dodatkami są paca do rozprowadzania kleju oraz czapka z daszkiem. W dodatkach do modelu MG-PRO oferujemy dodatkowo nakolanniki.

 

Jakie są dodatki do urządzeń?

Dodatki są dostępne tylko w urządzeniach MGPŁ 600 oraz MG-PRO 600. Są nimi czapka z daszkiem, paca służąca do rozprowadzania zaprawy klejowej oraz nakolanniki. Możliwy jest zakup modeli MGPŁ 600 i MG-PRO 600 również bez dodatków.

 

Czym rożni się model MGŁN od pozostałych?

Model MGŁN jako jedyny w ofercie posiada pojedynczą prowadnicę. Wszystkie pozostałe modele mają podwójne prowadnice. Chociaż gabarytowo większy, nie posiada noża tnącego Φ8mm, tylko kółko tnące Φ16mm podobnie jak mniejsze gabarytowo modele MG, MGŁ i MGŁW. Amortyzowany blat ułatwia łamanie płytek, a mechanizm łamiący nie zasłania widoczności cięcia.

 

Czym różnią się poszczególne mechanizmy łamania?

 • W modelach MG, MGŁ, MGŁW występuje prosty mechanizm łamania, a za cięcie odpowiada kółko Φ16mm.
 • W modelach MGM i MGPŁ występuje prosty mechanizm łamania. Za cięcie odpowiada nóż tnący Φ8mm z możliwością wymiany na Φ10mm i Φ12mm. Przy łamaniu płytek konieczna jest ręczna regulacja noża.
 • W modelach MGŁR II i MG-PRO występuje podnoszony mechanizm łamania. Ułatwia on łamanie płytek bez konieczności podnoszenia noża.
 • W modelach MGZ występuje podnoszony mechanizm łamania. Wyglądem różni się co prawda od podnoszonych mechanizmów łamania z modeli MGŁR II I MG-PRO, ale jego działanie jest identyczne.
 • W modelu MGŁN 600 występuje mechanizm łamania na jednej prowadnicy zapewniający idealną widoczność cięcia płytki.

 

Na czym polega modyfikacja w modelach MGŁR II w stosunku do modeli MGŁR?

Modele MGŁR II są wyposażone w podnoszone mechanizmy łamania. Umożliwiło to wprowadzenie ruchomego łamacza. Przy cięciu płytki łamacz jest w pozycji górnej, co umożliwia podgląd na cięcie. W momencie łamania łamacz zostaje przesunięty w pozycję dolną. Jest to duże ułatwienie dla glazurnika, który nie musi już używać dodatkowego śrubokręta, aby zmieniać wysokość noża tnącego. Dzięki temu jego praca jest szybsza. Pierwotnie modele MGŁR posiadały proste mechanizmy łamania, gdzie podczas łamania trzeba było ręcznie regulować wysokość noża. Modele MGŁR II posiadają także kątomierze z nastawnym kątem cięcia. W modelach MGŁR natomiast był kątownik do cięcia płytek jedynie pod kątem prostym. W MGŁR II przy cięciu płytki w karo nie podnosimy noża do góry, gdyż po podniesieniu łamacza mamy podgląd na cięcie płytki. Nowym klientom rekomendujemy modele serii MGŁR II.  

 

Który model kupić najlepiej? W jaki sposób mam poprawnie ciąć płytkę?

Gdy przetniemy płytkę, powinniśmy ją złamać przy skali. Próba złamania w innym miejscu np. w połowie cięcia grozi nieprawidłowym przełamaniem płytki. Do poprawnego łamania płytek lepiej jest wybierać modele z ruchomymi blatami oraz podnoszonym mechanizmem łamania, co znacząco ułatwia pracę. Wobec tego zamiast wybrać model MGŁ 600 lepiej jest skorzystać z modelu MGM 600. Nie dość, że zyskujemy w modelu MGM 600 ruchome blaty, to jeszcze możliwość cięcia płytek pod różnymi kątami.

 

Jaki model jest najlepszy dla profesjonalisty?

Profesjonaliści powinni wybierać modele z serii MGŁR II, MGZ, MGM i MG-PRO 600.

 

Jaki model jest najlepszy dla amatora?

Amatorom wystarczą do pracy modele z serii MG, MGŁ i MGŁW

 

Zapraszamy do sprawdzenia oferty przecinarek do płytek dostępnych w sklepie Milabud!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium