Producenci
Promocje
Tikkurila Optiva 5 Matt 9l matowa farba lateksowa
Tikkurila Optiva 5 Matt 9l matowa farba lateksowa
289,00 zł 269,00 zł 234,96 zł 218,70 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kategorie blog
Odnawianie fug: jak to zrobić? Proste porady 0
Odnawianie fug: jak to zrobić? Proste porady

Na każdy metr kwadratowy wyłożenia ceramicznego 2% to fugi, w których zwykle gnieżdżą się bakterie i brud. Przez to nie mają tych samych cech funkcjonalnych co pozostałe ceramiczne 98% powierzchni. W typowych chłonnych fugach cementowych mogą wystąpić takie uszkodzenia jak plamienia przez wchłanianie cieczy, utrata spoistości pod wpływem działania środków silnie chemicznych, nierównomierne blaknięcie pigmentów, rozwój pleśni i grzybów, czy też po prostu osadzanie się brudu. Z tego typu czynnikami degradującymi w otoczeniu mogą być związane problemy zdrowotne mieszkańców takie jak schorzenia dróg oddechowych, alergie, stany zapalne skóry. W środowiskach wilgotnych jak kuchnie i łazienki, zjawiska te pojawiają się w sposób intensywniejszy z uwagi na większą koncentrację wilgoci, pary wodnej i ciepła, co sprzyja ich rozwojowi.

Fugalite Eco jest pierwszą spoiną ceramizowaną, która zapewnia ciągłość parametrów technicznych i funkcjonalnych. Jest całkowicie nienasiąkliwa i plamoodoporna, nie zmienia koloru po nawilżeniu. Posiada podwyższoną odporność na agresję chemiczną. Fugalite Eco to bakteriostatyczna i grzybostatyczna spoina epoksydowa, która gwarantuje higienę i łatwość konserwacji podłóg.

Fugalite dostępna jest w 3 kolekcjach Classic, Design i Colors, w_sumie w 28 barwach tworzących przestrzeń dla kreatywności i oryginalnych połączeń oraz dających niezrównane piękno pomieszczeniom.

 

Odnów Twoje spoiny w trzech prostych krokach!

1. USUŃ

Usuń powierzchniowo starą spoinę za pomocą Fuga-Remove (nożyk do czyszczenia fug o szerokości co najmniej 2mm). Odkurz i_zmyj resztki pyłu.

2. WYSPOINUJ

Daj Twoim płytkom nowy kolor Fugalite Eco wybierając wśród 28 barw. Następnie nanieś fugę pacą gumową. Fugalite wypełnia dokładnie stare spoiny barwiąc je równomiernie.

3. ZMYJ

Wymodeluj fugi i zmyj płytki zwilżoną gąbką. Po niewielu godzinach Twoje płytki będą jak nowe i pożegnasz pleśń, brud oraz plamy na zawsze! Do mycia użyj detergentu Fuga Soap do zmywania resztek i śladów spoin Fugalite Eco. 

Kerakoll - odnów Twoje spoiny w trzech krokach

Zobacz film o ceramicznych spoinach Kerakoll Fugalite ECO

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium