100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam45Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
4.8
Obsługa kupującego
5

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kategorie blog

Odkurzacz przemysłowy do pracy ze "żyrafą"

0
Odkurzacz przemysłowy do prace ze "żyrafą"

Czy warto inwestować w odkurzacze przemysłowe do pracy z „żyrafą”?

 

Odkurzacze przemysłowe przeznaczone są do sprzątania pomieszczeń wielkopowierzchniowych – to głównie odróżnia je od zwykłych odkurzaczy. Co więcej, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i można nimi czyścić nawet bardzo zabrudzone i nieregularne powierzchnie. Dzięki wytrzymałej budowie doskonale sprawdzają się na budowach, w trakcie remontu i wszędzie tam, gdzie trzeba odkurzyć ciężki do usunięcia pył, gruz, a nawet wodę. Te, które przystosowane są do pracy z „żyrafą”, doskonale sprawdzą się przy szlifowaniu gładzi na suficie. Kiedy jeszcze przydaje się odkurzacz z taką funkcją?

 

Odkurzacze przemysłowe – dobierz funkcje do swoich potrzeb

Wybierając odkurzacz przemysłowy, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim, w jakiej przestrzeni będzie używany –  na budowie, w magazynie, w hali produkcyjnej itd. Kolejny ważny aspekt to częstotliwość jego używania – firmy świadczące usługi budowlane, powinny wybierać odkurzacze przemysłowe o dużej mocy, wykonane z trwałych materiałów, przystosowane do długotrwałej pracy ciągłej. Osoby, które potrzebują taki odkurzacz do zastosowań prywatnych, mogą zdecydować się na urządzenia o mniejszej mocy z mniejszym workiem czy zbiornikiem na nieczystości.

Flex żyrafa i odkurzacz

 

Ważne parametry:

  1. Moc silnika. Szczególnie polecane są te o mocy od 1000 do 1600 W.
  2. Dobry filtr, który zbiera drobne pyły. Obecnie dostępne są odkurzacze z filtrem klasycznym i  samooczyszczającym.
  3. Przepływ powietrza. To istotne w bardzo zapylonym pomieszczeniach. Im większy, tym szybciej oczyszcza się powietrze.
  4. Wielkość zbiornika na odpady. Większość odkurzaczy przemysłowych ma od 40 do 70 litrów. Zbiornik może mieć wymienny worek, być bezworkowy lub mieć specjalny pojemnik na odpady.
  5. Długość przewodu zasilającego oraz rur odkurzacza przemysłowego. Im dłuższy kabel i rura, tym zasięg odkurzacza większy np. można bez problemu szlifować sufit w wysokim pomieszczeniu.
  6. Waga odkurzacza – należy wybrać taki, który jest odpowiedni do przenoszenia na duże odległości, wnoszenie na wysokości lub cięższy, jeśli nie ma potrzeby podnoszenia go. Odkurzacze przemysłowe wyposażone są w duże, odporne kółka do przewożenia.
  7. Klasa – określana na podstawie normy EN 60335-2-69 określającej rodzaj pyłów. Do wyboru są 3 rodzaje:
  • klasa L (low) – pyły o maksymalnych wartościach MAC > 1 mg/m³ (pył, piasek, żwir),
  • klasa M (medium) – pyły o wartościach MAC > 0,1 mg/m³ (pyły z drewna, materiałów drewnopochodnych, wypełniaczy, farb, lakieru i gipsu),
  • H (high) – niebezpieczne pyły o wartościach MAC < 0,1 mg/m³ (azbest, pleśń, pyły mineralne, wata szklana, kadm, nikiel, sadza itp.)

Odkurzacz Flex S44

 

Odkurzacz do żyrafy

„Żyrafą” to potoczna nazwa szlifierki do gładzi i tynku gipsowego. Główną funkcją tego elektronarzędzia jest praca w wielkopowierzchniowych i wysokich pomieszczeniach (nawet do 3 metrów). Dobra „żyrafa” powinna cechować się dużą wydajnością i silnikiem przystosowanym do długotrwałej pracy ciągłej, dzięki temu nie przegrzewa się –  usprawnia i podnosi wydajność pracy.

Ze względu na swoją specyfikę szlifierka „żyrafa” potrzebuje również współpracy z odpowiednim rodzajem odkurzacza przemysłowego. Coraz bardziej nowoczesne techniki odsysania pyłu zapewniają większy komfort pracy i znaczące zmniejszenie zabrudzenia. Najbardziej praktyczne są tu odkurzacze przemysłowe z samooczyszczającym się filtrem oraz ze stałą mocą ssania. Ponadto ważne jest odpowiednie podciśnienie oraz duży przepływ powietrza, jak również pojemność zbiornika. Ważne, by był jak największy, co pozwala na rzadkie opróżnianie pojemnika. Do polecanych należy klasa L, przeznaczona do drobnych pyłów.

Flex żyrafa i odkurzacz

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium