Producenci
Produkt dnia
Promocje
Rust-Oleum Perma-White farba antypleśniowa i przeciwgrzybiczna 2,5l
Rust-Oleum Perma-White farba antypleśniowa i przeciwgrzybiczna 2,5l
249,00 zł 239,00 zł 202,44 zł 194,31 zł
szt.
Tikkurila Optiva 3 Ceramic Super Matt 2,7l głęboki mat kolor M355
Tikkurila Optiva 3 Ceramic Super Matt 2,7l głęboki mat kolor M355
165,00 zł 130,00 zł 134,15 zł 105,69 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kategorie blog

Nowoczesny balkon? Sprawdź żywice poliuretanowe

Nowoczesny balkon? Sprawdź żywice poliuretanowe

Balkony, tarasy, loggie i przejścia zewnętrzne, podobnie jak wszystkie inne elementy budynku, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia oraz utrzymania. Większość balkonów, tarasów i przejść to elementy żelbetowe, które w przypadku niedostatecznego zabezpieczenia narażone są na uszkodzenia związane z działaniem czynników atmosferycznych. Brak odpowiedniej hydroizolacji skutkuje zawilgoceniem konstrukcji balkonu, przemarzaniem w miejscach połączenia ze ścianą i powstawaniem zawilgoceń oraz zagrzybień wewnątrz pomieszczeń. Opracowane przez Sika wysokiej jakości systemy balkonowe stanowią idealne rozwiązanie wyżej wymienionych problemów. Systemy zostały dobrane tak, aby spełniać różnorodne wymagania użytkowe i estetyczne. Poniżej prezentujemy jeden z nich.

Zastosowanie systemu balkonowego umożliwia uzyskanie trwałej i pewnej warstwy hydroizolacyjnej. Rozwiązanie Sika stanowi doskonałą alternatywę dla drogich i uciążliwych remontów przeciekających balkonów wykonanych przy użyciu płytek.

 

Zalety żywic poliuretanowych: bardzo duża  elastyczność, niwelują rysy i pęknięcia podłoża, tworzą powłokę wodoszczelną i odporną na promieniowanie UV,  są odporne na warunki atmosferyczne, odporne na ścieranie, można uzyskać również powierzchnię antypoślizgową, proste nanoszenie wałkiem, pędzlem lub natryskowo.

Sikafloor 400N Elastic+             Sikafloor 400N Elastic

Nowoczesne balkonowe rozwiązania na bazie żywic poliuretanowy i epoksydowych to trwała, estetyczna i łatwa w utrzymaniu alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Ile kosztuje m2 takiego systemu?

 

Poniżej dokonaliśmy orientacyjnych kalkulacji kosztów materiałów potrzebnych do wykonania posadzki na balkonie o pow. ok. 9-10m2 w budownictwie jedno- lub wielorodzinnym.

Uwaga! Ceny produktów brutto z września 2017r. - mogą w przyszłości ulec zmianie. Do obliczeń przyjęliśmy ceny najbardziej popularnych kolorów:

RAL 1001 RAL 8016 RAL 7024 RAL 7032 Sikafloor kolor polielaty RAL 7040

RAL 1001

beżowy

RAL 8016

brązowy

RAL 7024

grafitowy

RAL 7032

szary

RAL 7040

popielaty

Gruntowanie podłoża

Warstwa wierzchnia, barwiona na wybrany kolor

Warstwa doszczelniająca (opcjonalna)

Sikafloor - system balkonowy Logo SIKA 

Orientacyjny koszt 1m2 systemu balkonowego
 szwajcarskiej firmy SIKA
 
Sikafloor 156 → opak. 3kg zagruntujemy ok. 9-10m2 powierzchni (w zależności od porowatości podłoża)
 
Sikafloor 400N Elastic+ → opak. 6kg gruntu wystarcza na ok. 10m2 warstwy zasadniczej nanoszonej wałkiem w dwóch warstwach
 
Sikafloor 410 → opak. 3kg pomalujemy (przy gładkim wykończeniu) ok. 15m2.
 
*zużycia przyjęliśmy wg informacji od naszych wykonawców
 
Zastosowanie warstwy doszczelniającej, zamykającej produktem Sikafloor 410N jest opcjonalne. Rekomendujemy jednak jej wykonanie, gdyż ułatwia ona późniejsze utrzymanie czystości powłoki.
 
Podsumowując, koszt wykonania prezentowanego systemu z warstwą zamykającą na balkonie o pow. ok. 9-10m2 to 893,00 PLN tj. ok. 90 PLN/m2, a bez tej warstwy 553,00 PLN (ok. 55 PLN/m2).
Biorąc pod uwagę, iż w tradycyjnym rozwiązaniu z płytkami musimy się liczyć z kosztem zakupu hydroizolacji, jakiegoś wodoodpornego, elastycznego kleju, gresu lub terakoty oraz fugi jest to opcja warta rozważenia nie tylko ze względów nie tylko estetycznych i praktycznych, ale również ekonomicznych
 
 
System Sika Balcony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium