Producenci
Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kategorie blog

Dlaczego warto stosować środek do podłóg olejowanych Remmers ECO

Dlaczego warto stosować środek do podłóg olejowanych Remmers ECO

Podłogi z drewna wyróżniają się zarówno estetyką, jak i solidnością. Aby zachować je w jak najlepszym stanie, należy przeprowadzać ich regularną konserwację. Jakie korzyści zapewnia środek do podłóg olejowanych marki Remmers? Do jakich podłoży można go stosować? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

Środek do podłóg olejowanych Remmers ECO dba o kondycję drewna

Drewno to uniwersalny materiał budowlany, który równie dobrze sprawdza się przy tworzeniu mebli, jak i stałych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak podłogi czy schody. Za wyborem produktów z drewna przemawia naturalny charakter i elegancki wygląd. Produkty z drewna wykazują się niższą odpornością na eksploatację niż ich syntetyczne odpowiedniki.

 

Warto pamiętać, że regularna konserwacja drewna jest znacznie mniej kosztowna i czasochłonna od gruntownej renowacji. Systematyczne korzystanie z odpowiednich środków pielęgnacyjnych znacząco wydłuża żywotność elementów drewnianych, pomaga również w utrzymaniu ich w wysokiej kondycji. Dlaczego warto postawić na produkt firmy Remmers?

 

Właściwości preparatu Remmers ECO

Preparat do podłóg olejowanych Remmers ECO to produkt wodny o śladowej zawartości rozpuszczalnika, który jest stworzony na bazie surowców odnawialnych o zawartości co najmniej 90%. Jego zadaniem jest ochrona powierzchni podłogi przed przedwczesnym zużyciem – po aplikacji tworzy on cienką warstwę ochronną, składającej się z wysokiej jakości wosków. Gdy powłoka osiągnie ostateczną twardość, istnieje możliwość jej polerowania.

Remmers ECO pielęgnat do podłóg drewnianych

 

Środek do podłóg olejowanych i woskowanych można stosować do powierzchni z drewna i korka oraz schodów. Należy pamiętać, że preparat Remmers ECO można aplikować wyłącznie na tych powierzchniach, które zostały wcześniej pokryte odpowiednimi powłokami ochronnymi lub dekoracyjnymi. Jednym z takich środków jest opisywany przez nas Remmers Hartwachs Ol.

Sprawdź nasz wpis blogowy: Remmers Hartwachs Ol, czyli jak uszlachetnić powierzchnie drewniane w domu?

Remmers ECO pielęgnat do podłóg olejowanych

 

W jaki sposób stosować pielęgnat do podłóg olejowanych Remmers ECO?

Pierwszym krokiem do prawidłowej aplikacji Remmers ECO jest właściwe przygotowanie podłoża. Należy je oczyścić z zanieczyszczeń i pyłów – w przypadku czyszczenia powierzchni na mokro, należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Środek do pielęgnacji drewna powinno się rozprowadzać za pomocą zwilżonej preparatem ścierki. Warto pamiętać, że drewnianej podłogi nie wolno zalewać – nadmiar substancji może wywołać pęcznienia i uszkodzenia. Ścierkę z preparatem należy niezwłocznie schować. Zbyt długie pozostawienie jej na drewnie może poskutkować pojawieniem się plam. Koncentrat można rozcieńczyć do odpowiednich proporcji przy pomocy wody.

Remmers ECO pielęgnat do podłóg woskowanych

 

Produkty do drewna w ofercie Milabud

Nie odkładaj konserwacji na później – już dziś zapoznaj się z naszymi produktami do ochrony drewna, które pomogą Ci na dłużej zachować ich oryginalne piękno. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz m.in. lakiery do drewna, woski do drewna, oleje do drewna, impregnaty do drewnalakierobejce. Skontaktuj się z naszymi doradcami i dowiedz się jak najskuteczniej zadbać o drewniane elementy swojego domu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium