Producenci
Promocje
Tikkurila Optiva 5 Matt 9l matowa farba lateksowa
Tikkurila Optiva 5 Matt 9l matowa farba lateksowa
289,00 zł 269,00 zł 234,96 zł 218,70 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kategorie blog
Agregaty malarskie – wydajne i równomierne malowanie każdej powierzchni 0
Agregaty malarskie – wydajne i równomierne malowanie każdej powierzchni

Remont mieszkania lub prace wykończeniowe w nowych obiektach są przez niektórych uważane za jeden z najważniejszych elementów dbania o swój dom. Nadawanie nowego koloru ścianom może być jednak problematyczne, zwłaszcza dla osób, które nie miały wcześniej styczności z drobnymi lub większymi pracami wykończeniowymi.

Agregaty malarskie to rozwiązanie przygotowane przez konstruktorów z myślą o równomiernym rozprowadzaniu farby zarówno na gładkich powierzchniach ścian wewnętrznych, jak i chropowatych płaszczyznach. Czego można dowiedzieć się na ich temat? 

Linia urządzeń do hydrodynamicznego malowania natryskowego Graco GX pozwala profesjonalistom korzystać z licznych zalet technologii bezpowietrznej.

Jak działają agregaty malarskie?

W zależności od modelu agregat malarski można nabyć w wersji stabilnego, łatwego w przenoszeniu urządzenia z ramą (np. model Graco GX21), bądź na wózku (Graco ST-MAX 390 Classic PC Hi-Boy). Jego budowa opiera się na kilku rodzajach pomp, które pobierają farbę z pojemnika, a następnie tłoczą ją do pistoletu natryskowego. Dzięki elementom generującym ciśnienie farba rozpylana jest przez wbudowaną końcówkę pistoletu bezpośrednio na wybraną powierzchnię. Agregaty malarskie umożliwiają użytkownikom regulację ciśnienia natrysku, a dzięki wbudowanym filtrom zmniejszają możliwość zatkania się przewodów. Urządzenie zasilane jest prądem, który trafia do wydajnego silnika generującego pracę agregatu. Szczelnie zamontowane elementy urządzenia sprawiają, że pobierana i tłoczona farba nie powoduje rozprysków, a dzięki łatwemu użytkowaniu z agregatu malarskiego mogą korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Graco st-max 390 hi-boy 

 

Zalety malowania przy użyciu agregatów malarskich

Wydawać by się mogło, że agregaty malarskie nie są urządzeniami łatwo dostępnymi na rynku i często używanymi do prac malarskich. Nic bardziej mylnego. Dzięki bogatej gamie zastosowań, a także płynących z tego zalet sprzęt ten cieszy się dużą popularnością wśród ekip budowlanych, a przy tym jest powszechnie dostępny. Wśród najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania agregatów malarskich wymienić można:

Równomierne rozprowadzenie farby – dzięki wydajnej pompie oraz wielokrotnie testowanemu systemowi natryskowemu agregat malarski jest w stanie pokryć malowaną ścianę jednakową warstwą farby, o tej samej grubości. Nie trzeba być specjalistą, by uzyskać idealny efekt wizualny.

Oszczędność czasu pracy – wykorzystywanie agregatu podczas prac malarskich jest o wiele wydajniejsze niż w przypadku tradycyjnego pokrywania ścian wałkiem, czy pędzlem. Jedna osoba w czasie dnia pracy jest w stanie pokryć nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych ścian.

Dokładne pokrycie każdej struktury – dysza rozprowadzająca farbę pod ciśnieniem jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych fragmentów malowanej płaszczyzny. Jest to pomocne szczególnie podczas malowania obiektu o nieregularnym kształcie albo chropowatej powierzchni np. tynku strukturalnego.

Agregat do malowania Graco GX21 

Jaki model agregatu malarskiego wybrać?

To, jaki model urządzenia zostanie wybrany przez kupującego, zależy przede wszystkim od jego potrzeb – jak często będzie korzystał z urządzenia i do jakich celów będzie go używać. Modele agregatów malarskich na wózku są pomocne podczas częstego przemieszczania się osoby w trakcie malowania. Dzięki dokładnie wyważonej konstrukcji urządzenia nie przewracają się w czasie pracy, a tym samym nie powodują zbędnych przerw w jej wykonywaniu. Agregaty z ramą jak popularny model Graco GX21 to z kolei propozycja lekkiego i łatwego w przenoszeniu urządzenia, którego położenie może być wielokrotnie zmieniane przez użytkownika. Dzięki stabilnej budowie praca agregatu nie jest narażona na uszkodzenia, a samo urządzenie nie przewraca się przy każdym pociągnięciu przewodów.

Pistolet malarski Graco

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium